Acer Aspire Lite 16 Laptop - Intel® Core™ Ultra 7 155H 155H | 16GB | 1TB GB SSD | 16" WUXGA | Windows 11 Home | Silver | AL16-71M-77KM
by Acer
SKU: NX.J1PEA..001
Regular price R 16,999.00
Unit price
per
16" WUXGA 1920 x 1200 High-brightness Acer Comfy View Display
Intel® Core™ Ultra 7 processor 155H up to 4.8GHz
16GB DDR5 Memory (2 x 8GB)
1TB PCIe Gen4 NVMe SSD
Intel® ARC Graphics
Wi-Fi 6
Bluetooth 5.1
3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A Ports
1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C Ports
1 x HDMI®
1 x MicroSD card reader
2 x Built in Speakers
2 x Built-in Digital Microphones
MISC 2M FHD Camera
Full Size Keyboard
Up to 10.5 Hours Battery Life
3 Cell 58 Wh Battery
1.88kg
MS Windows 11 Home
3 Year Warranty Upon online registration
by Acer
SKU: NX.J1PEA..001
Regular price R 16,999.00
Unit price
per
Fast Shipping
Secure payment
Availability
(0 in cart)
Tax included.Shipping calculated at checkout.
You may also like